Архіпастир Житомирщини взяв участь в урочистих богослужіннях у день свята Хрещення Київської Руси-України

У п’ятницю, 28 липня 2017 року, Свята Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира. Саме в цей день відзначається свято Хрещення Київської України-Руси. Українська Православна Церква Київського Патріархату – це Церква, яка має своїм покликанням служіння Богу та народу України. Саме тому день хрещення Руси-України є для нас визначною подією, адже всезагальне хрещення у 988 році стало своєрідним “днем народження” нашої Церкви – новим етапом становлення Православ’я на теренах Київської Русі та визначило подальший духовний і культурний вектор розвитку нашої Батьківщини.

З нагоди свята, важливого для всього українського народу, відбулися урочисті богослужіння у Володимирському патріаршому соборі м. Києва, які очолив Предстоятель УПЦ КП Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Разом з Предстоятелем Чорногорської Православної Церкви Блаженнішим Михаїлом, архієпископом Цетинським, митрополитом Чорногорським і собором єпископів Української Православної Церкви Київського Патріархату, які прибули до столиці для святкування річниці Хрещення Руси-України, Святійшому владиці співслужив керуючий Житомирською єпархією, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Сам день відзначення Хрещення Київської Руси-України розпочався з урочистої Божественної Літургії, яку очолив Патріарх Філарет. Цього святкового дня у кафедральному соборі молилася й надзвичайно велика кількість вірян.

Після завершення Літургії, під дзвони Володимирського собору, у напрямку до пам’ятника князю Володимиру розпочався Хресний хід. Урочиста процесія зібрала понад 20 тисяч вірних Київського Патріархату.

Керуючий Житомирською єпархією разом з Предстоятелем пройшов вулицями Києва. Собор єпископів , багатотисячне духовенство, віряни, воїни та ветерани АТО, волонтери, політичні й громадські діячі, пересічні українці та матері військовослужбовців, які перебувають у полоні чи зникли безвісті, пройшлися центром столиці України у спільній молитві. Дійшовши до пам’ятника святого князя Володимира Патріарх Філарет очолив подячний молебень та прочитав молитви за Україну.

Звертаючись до української народу зі сходів перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю, Його Святість, зокрема, зазначив: “Насамперед поздоровляю вас зі святом на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Сьогодні Україна святкує також день хрещення Київської Русі, тому це свято нагадує нам те велике хрещення наших предків у цих дніпровських водах. Вони відмовилися від неправди, відмовилися від нечестивих богів та змінили своє нечестиве життя на благочестиве і святе, тому Русь стала святою. Святкуючи хрещення Русі ми святкуємо і своє власне хрещення. Бо кожний з нас у свій час прийняв Таїнство хрещення. І під час цього Таїнства помер для гріха і воскрес для життя праведного. Але, на превеликий жаль, ми і після хрещення грішимо. Тому святкування хрещення Русі повинне нагадувати нам про наше хрещення і про те, для чого ми хрестилися. Крім того ми звершуємо цей Хресний хід, але для чого? Для того, щоб об’єднати український народ в одну націю, в одне суспільство і одну державу. На превеликий жаль українці дуже часто роз’єднуються, і недаремно існує прислів’я: де два українці, там три гетьмани. Єдність нам особливо потрібна у цей час, коли Україна проходить випробування, достойна вона мати свою незалежну державу, чи недостойна? Наш народ доводить, що від достойний мати незалежну державу! Звідкіля це видно, що він достойний? А тому що за свою державу, за свою рідну українську землю, українці, від заходу до сходу, від півдня до півночі, віддають свої життя за нашу свободу. І для того щоб об’єднати весь український народ ми і збираємося на цей Хресний хід. Ви знаєте, що вчора теж був Хресний хід і теж молились до рівноапостольного князя Володимира, і молилися за мир. Але ж і ми за Україну, і за мир, отож що ж нас роз’єднує? А те, що вони мають на увазі мир не той, який ми маємо на увазі. Ми маємо на увазі мир в демократичній незалежній державі, а вони хочуть миру в складі Російської імперії, в цьому і різниця між нами. Ми за справедливий мир, а вони за мир в неволі. Та ми в своєму гімні співаємо, що ми душу й тіло положим за нашу свободу. Нам потрібна свобода, демократія, правда. А їм потрібне рабство, бо вони звикли до рабства. В цьому наша різниця. Тому, дорогі браття і сестри, правда на нашому боці і про це знає увесь світ! Бо не ми напали на Росію, а Росія тимчасово відібрала у нас Крим і хоче Донбас тепер відібрати. Князь Володимир заради чого прийняв хрещення? Він відмовився від неправди, бо ідоли не були богами. А тут знову нас повертають до неправди і чужу історію привласнюють собі, і нашу культуру, і нашу мову зневажають, кажучи, що це мова “базарна”. Тому, дорогі браття і сестри, ми святкуючи пам’ять  князя Володимира повинні єднатися в один народ, в одну державу. І ми переможемо, і перемога вже не за горами! Бо Бог з нами і тому з Божою допомогою ми переможемо! Не далекий той час, коли ми будемо святкувати не тільки день пам’яті князя Володимира, але й перемогу над агресором. Слава Ісусу Христу і слава Україні!”

Духовенство і віряни Житомирської єпархії також взяли участь в урочистому богослужінні, святкуючи день Хрещення рідної України-Руси. Нехай за молитвами святого рівноапостольного князя Володимира, Господь дарує Україні довгоочікуваний справедливий мир та звільнення від нашестя чужинців і ворогів. Богові нашому слава навіки віків! Амінь.

Прес-служба Житомирської єпархії

за мат. Київської Патріархії