Архіпастир з робочим візитом відвідав Овруч

11 травня 2017 року Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у супроводі секретаря єпархіального управління протоієрея Павла Ядчишин, члена Єпархіальної ради Олександра Козицького відвідав м. Овруч.

Робоча зустріч владики з представниками місцевої влади та громадськості відбулася у залі засідань Овруцької міської ради. У зустрічі від міської районної влади взяли участь: Овруцький міський голова Коруд І.Я., заступник голови Овруцької районної ради Михайлевська І.В., голова громадської ради при Овруцькій РДА Батильчук О.А., депутати та члени виконкому Овруцької міської ради, а також представники громади овруцької Парафії святого Макарія Овруцького, очолюваної священиком Сергієм Гаркушею.

На зустрічі обговорювалося питання про виділення земельної ділянки для будівництва першого в Овручі храму УПЦ Київського Патріархату. Присутніми було погоджено місце під майбутню споруду. Вона має бути збудована з західного боку майбутнього парку Пам’яті. Поряд буде розміщуватися алея загиблих воїнів АТО та Меморіал, присвячений жертвам Чорнобильської трагедії. Також, за свідченнями краєзнавців, поряд знаходяться масові поховання місцевих жителів, розстріляних НКВС в 30-ті роки ХХ століття.Тож дуже символічно, що майбутній Український Храм буде стояти поряд з тими, хто поклав життя за нашу державу. Це місце знаходиться практично в географічному центрі міста Овруча і погоджено начальником Відділу містобудування, архітектури та будівництва райдержадміністрації Лавриновичем П.М., а також першим заступником голови райдержадміністрації Гришковцем В.М.

Варто відзначити, що священномученик Макарій Овруцький та Канівський родом із Овруцького краю. За свого життя православний подвижник часто відстоював правдиву віру та боронив її перед ворогами. Однак станом на сьогодні в Овручі немає жодного храму, зведеного на його честь. У зв’язку з цим, учасники зустрічі висловили сподівання на те, що майбутній храм стане справжньою окрасою міста, центром української духовності краю і твердинею православ’я та істини, яку відстоював місцевий святий.

Керівництво єпархії висловлює подяку очільникам району та міста, а також усім тим, хто сприяє становленню Української Православної Церкви Київського Патріархату на землі видатного подвижника українського православ’я священномученика Макарія Овруцького і Канівського.

 

Прес-служба Житомирської єпархії