Архипастир і священики Житомирської єпархії разом з українським народом вшанували пам’ять загиблих воїнів УНР у с. Базар Народицького району

19 листопада 2017 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій взяв участь у меморіальних заходах по вшануванню українських воїнів Волинської похідної групи армії Української Народної Республіки (УНР), які були розстріляні у селі Базар у листопаді 1921 року.

Керуючий Житомирською єпархією очолив заупокійну літію за загиблими військовими. Владиці співслужили клірик Житомирської єпархії протоієрей Віталій Ейсмонт та духовенство Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира – ієрей Іоан Сопронюк і протодиякон Василь Татарин.

Після заупокійного богослужіння владика Паїсій звернувся до присутніх із архіпастирським словом. Його преосвященство порівняв патріотизм, гідність та самопожертву загиблих у с. Базар воїнів із позицією сучасних захисників України. Єпископ Паїсій закликав присутніх ніколи не забувати жертовного подвигу наших героїв та подібно до них не боятись віддати своє життя за правду.

У меморіальних заходах по вшануванню воїнів загиблих у с. Базар також брали участь голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма та представники місцевої влади.

Довідково. 17 листопада 1921 року під селом Малі Міньки поблизу села Базар у ході другого зимового походу Армії Української народної республіки відбувся бій Волинської групи Армії УНР під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника з 9-ю Кримською дивізією Григорія Котовського. У бою загинули понад 400 українських солдатів та офіцерів, 537 опинилися в полоні, з яких десятки поранених померли, а 359 полонених перевели до Базару й утримували у церкві. Із 359 полонених учасників походу жоден не погодився перейти на службу до Червоної армії, за що у листопаді 1921 р. у Базарі їх всіх розстріляли більшовики.

Прес-служба Житомирської єпархії

Фотоматеріали: Житомирська обласна державна адміністрація