26 квітня у Житомирі відзначили 31-у річницю трагедії на Чорнобильській АЕС

У цей день у всіх регіонах нашої держави проводять мітинги-реквієми та кладуть квіти до пам’ятних знаків тим, хто віддав своє життя за порятунок світу від атомного лиха. Сотні житомирян та гостей міста вшанували тих, хто загинув, захищаючи світ від катастрофи на Чорнобильській АЕС.

У Житомирі меморіальні заходи, пов’язані із спомином 31-х роковин Чорнобильської трагедії, почалися традиційно представники влади, громадськості, різних релігійних конфесій поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті першого Міністра Мінчорнобиля України Г. О. Готовчиця, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля, пам’ятного знака «Чорна біль» та пам’ятника «Пожежним, які врятували світ».

Представники різних релігійних конфесій разом провели заупокійну літію за загиблими, а військові пройшли урочистою ходою на честь Героїв.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Довідка:

Житомирщина – одна із областей, які найбільше постраждали від аварії на атомній станції – 9 північних районів, міста Коростень, Малин опинилися в зоні підвищеного радіоактивного  забруднення.

В області проживає  262 тис.  постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС – 21 % від загальної  чисельності населення області (7,9 тис. інвалідів,57,6 тис. потерпілих дітей, 7,7 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС).

На територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, проживає 172 тис. постраждалих, у тому числі 52,3 тис. дітей.

Упродовж І  кварталу 2017 року виписано та оформлено 1 120  посвідчень постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За матеріалами: 103fm.com.ua, oda.zt.gov.ua