Неканонічні дії ієрарха Російської Православної Церкви на Житомирщині

30 січня 2021 року, в день пам’яті преподобного Антонія Великого, ієрарх Російської Православної Церкви в Україні митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим грубо порушив канони Православної Церкви.

 Як повідомляє офіційний сайт Житомирської єпархії Російської Православної Церкви в Україні: «митрополит Никодим звершив священицьку хіротонію над ставлеником дияконом Романом».

Житомирсько-Овруцька єпархія Православної Церкви України повідомляє, що ієрей Роман Чудновець неодноразово був заборонений у священнодійстві єпископом Житомирським і Овруцьким Паїсієм через аморальну поведінку та виведений за штат Житомирсько-Овруцької єпархії.

Він повторно був рукоположений митрополитом Житомирським і Новоград-Волинським Никодимом.

Такими діями митрополит Никодим порушив архієрейську присягу, адже прийняв клірика іншої єпархії без відпускної грамоти, та 68 правило святих апостолів: «Якщо хтось – єпископ, або пресвітер, або диякон, прийме від когось друге рукопокладання, нехай буде позбавлений священничого сану – і він, і той, хто рукоположив його, хіба що цілком достовірно відомо буде, що від єретиків має рукопокладання».

Нижче подаємо фото повторної хіротонії над Романом Чудновцем митрополитом Російської Церкви та співслужіння свящ. Романа єпископу Житомирському і Овруцькому Паїсію.

Пресслужба Житомирсько-Овруцької єпархії