ЄПИСКОП ПАЇСІЙ СПІВСЛУЖИВ БЛАЖЕННІЙШОМУ ЕПІФАНІЮ ЗА БОЖЕСТВЕННОЮ ЛІТУРГІЄЮ У СТАВРОПІГІЙНОМУ ХРАМІ СЕЛИЩА ЛУГИНИ

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 21 вересня 2023 року відвідав ставропігійну парафію селища Лугини Житомирської області, де очолив Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, настоятель храму протоієрей Петро Киричевський та запрошене духовенство.

На малому вході Блаженнійший владика відзначив протоієрея Миколая Трібушка правом носіння хреста з прикрасами, а священника Петра Киричевського підніс до сану протоієрея.

Після прочитання Євангелія Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Під час відправи також лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Наприкінці богослужіння Митрополит Епіфаній виголосив першосвятительське слово та очолив урочистий хресний хід.

Звертаючись до присутніх Предстоятель сказав про важливість терпіння та велике значення молитви в час випробувань, які зараз проходить наш народ у зв’язку з повномасштабним російським нападом.

«Ми завжди маємо покладати надію на Бога, Який надихає нас, торкається нашої душі невидимою благодаттю. Особливо ми це відчуваємо у храмі, де спільно збираємося для молитви в цьому особливому посвяченому Богові місці», – додав Митрополит Епіфаній.

Окрім того, Його блаженство відзначив благодійників церковними нагородами та вручив настоятелю храму протоієрею Петру Киричевському іменний хрест Предстоятеля, а його сину протоієрею Петру Киричевському – іменну єпитрахиль.

На завершення свого візиту Блаженнійший владика звершив заупокійну молитву біля меморіалу на честь полеглих захисників України, який розташований у центрі селища.

«Сьогодні ми молилися за воїнів, які віддали життя за кожного з нас і завдяки їм ми будемо і далі боротися за нашу Богом дану землю. Ми плекаємо пам’ять про них та молимося за їхні безсмертні душі. Ми виявляємо любов до них, бо і вони виявили найвищий ступінь любові поклавши свої життя захищаючи нас усіх. Тому нехай Господь упокоїть їхні душі, а нас помилує і подасть сили і далі вести справедливу боротьбу й наближати нашу перемогу. В нас є за що боротися, тут біля нас наше майбутнє – наші дітки, які заслуговують на свою державу і свою Церкву», – підсумував Його Блаженство.

За матеріалами Пресслужби Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)