Канон молебний до Пресвятої Богородиці

Цей канон називають ще грецьким словом «Параклис» або Параклисис», що означає «посилена молитва», «молебень»; його читають у скрутних обставинах і всякій скорботі душевній.

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшовши, як сушу, і з єгипетського лиха визволившись, Ізраїль взивав: «Визволителеві й Богові нашому заспіваймо».

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Багатьма напастями охоплений, до Тебе вдаюся, спасіння шукаючи, о Мати Слова і Діво, від страшних і лютих бід спаси мене.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Мене бентежать напади пристрастей, сповнюючи душу великим смутком; утихомир їх тишею Сина і Бога Твого, Діво Всенепорочна.

Слава… Тебе, що породила Спаса й Бога, молю, Діво, допоможи мені визволитися від злоби; бо до Тебе нині вдаюся, скеровуючи і душу, і помисли.

І нині… Сподоби мене, недужого тілом і душею, відвідання Божого та піклування Твого, єдина Богомати, бо Ти милостива, що Милостивого породила.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Сотворителю, Господи, і Церкви Засновнику, зміцни мене в любові до Тебе; Ти — найвище бажання, вірних утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Захист і покров життя мого — в Тобі, Богородице Діво; поможи мені ввійти до пристановища Твого, причино благ, вірних утвердження, єдина Всехвальна.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Молю Тебе, Діво, бурю душевної тривоги та смутку втихомир; Ти ж, Богоневісто, начальника тиші, Христа породила, єдина Пречиста.

Слава… Ти породила Благодійника, Причину добра, вилий на всіх благодіянь багатство, усе бо можеш, Богоблаженна, Всемогутнього Христа народивши.

І нині… Поможи мені, Діво, змученому лютими недугами й хворобливими пристрастями, бо знаю Тебе, Пренепорочна, як невичерпну і незглибиму скарбницю зцілень.

Спаси від небезпеки рабів Твоїх, Богородице, бо ми всі після Бога вдаємося до Тебе як до непорушної стіни і Заступниці.

Зглянься милосердно, Всехвальна Богородице, на тяжкі рани тіла мого і зціли страждання душі моєї.

Тропар, гл. 2

Моління тепле й стіна нездоланна, милости джерело, світові пристановище, ревно до Тебе кличемо: Богородице Владичице, попередь нас і від лиха позбав, єдина скора Заступнице.

Пісня 4

Ірмос: Почув я, Господи, про таємницю Твого піклування, зрозумів діла Твої і прославив Твоє Божество. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Богоневісто, що Керманича Господа породила, утихомир збентеження моїх пристрастей і бурю гріхів. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Подай мені, благаю, багатство милосердя Твого, Ти ж породила для тих, що співають Тобі, Милосердного і Спаса всіх.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Насолоджуючись, Пречиста, Твоїми дарами, прославляємо в піснях Тебе, як Богоматір.

Слава… Допоможи мені, прикутому до ложа моїх страждань і немочей, Богородице, бо Ти — Благолюбива, єдина Вседіва.

І нині… Маємо Тебе, Всехвальна, за надію й утвердження, непорушну стіну спасіння, бо Тобою від усяких труднощів визволяємось.

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Господи, і силою Твоєю великою мир Твій подай нам, Чоловіколюбче. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Наповни, Чиста, веселістю серце моє, подаючи Твою нетлінну радість, Ти ж породила причину радости. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Визволи нас од бід, Богородице чиста, Ти ж вічне породила визволення і мир, що всякий розум перевищує.

Слава… Богоневісто, що породила Світло Божественне і Предвічне, розжени морок гріхів моїх світлом ясности Твоєї.

І нині… Зціли, Чиста, душі моєї неміч, відвіданням Твоїм сподобивши, і здоров’я подай мені молитвами Твоїми.

Пісня 6

Ірмос: Молитву піднесу до Господа і Йому розповім печалі мої, бо злом душа моя наповнена і життя моє до пекла наблизилося, і молюсь, як Іона: від тління, Боже, мене спаси.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Діво, благай Господа і Сина Твого, щоб визволив мене від ворожої злоби, адже Він за моє, охоплене тлінням і смертю єство Сам Себе віддав смерті, рятуючи нас від смерти й зотління.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Знаю Тебе як покровительку і надійну заступницю життя мого, Діво, що від напастей спокус захищаєш, і наступи бісів відганяєш; і молюся завжди: від докучання пристрастей моїх визволи мене.

Слава… Тебе у всіх скорботах ми маємо як затишну стіну і цілковите спасіння душ, Отроковице, і світлістю Твоєю щиро радіємо, о Владичице, і нині спаси нас від пристрастей і бід.

І нині… На постелі немічний я тепер лежу, і немає зцілення тілу моєму, але Тобі, Благій, що породила Бога і Спаса світу й Визволителя від недуг, молюся: від докучання недуг визволи мене.

Кондак, гл. 6

Заступнице християн усердная, Молитвенице до Творця надійная, не погордуй молитвами грішників, але поспішися, як Благая, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспішися на молитву і скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся завжди за тих, що почитають Тебе, Богородице.

Інший кондак, гл. 6

Не маємо іншої помочі, не маємо іншої надії, крім Тебе, Пречиста Діво. Ти нам допоможи, на Тебе надіємось і Тобою хвалимось, бо ми Твої раби, хай не посоромимось.

Стихира, гл.6

Не доручай мене людському заступництву, Пресвята Владичице, але прийми моління раба Твого: журба охопила мене, і стріл демонових не можу терпіти, не маю захисту, ані де сховатися, окаянному, завжди я поневолений, і втіхи не маю, крім Тебе, Владичице світу, надіє і заступнице вірних, не відкинь молитви моєї, а зроби її корисною.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки, що прийшли з Юдеї у Вавилон колись, вірою в Тройцю подолали полум’я в печі, співаючи: Боже отців наших, благословенний Ти.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Коли Ти, Спасе, зволив спасти нас, тоді у лоно Діви оселився і її заступницею світу явив: Боже отців наших, благословенний Ти.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Добродія милосердя, що Його Ти породила, Мати чиста, ублагай позбавити від провин і душевних скверн усіх, що з вірою взивають: Боже отців наших, благословенний Ти.

Слава… Ту, котра породила Тебе, Ти виявив скарбом спасіння і джерелом нетління, стовпом утвердження і дверима покаяння для всіх, що взивають: Боже отців наших, благословенний Ти.

І нині… Богородице, що Спаса Христа нам породила, сподоби зцілити тілесні слабкості й душевні недуги тим, хто з любов’ю приходить під Твій покров, Діво.

Пісня 8

Ірмос: Царя Небесного, що Його оспівують воїнства ангельські, хваліть і прославляйте по всі віки. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Не знехтуй, Діво, тими, хто просить допомоги Твоєї, нехай оспівують і вихваляють Тебе повіки. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Немочі душі моєї й тілесні недуги зціляєш Ти, Діво; сподоби, Чиста, прославляти Тебе повіки.

Благословім Отця, і Сина, і Святого Духа Господа.

Багатства зцілень Ти виливаєш на тих, хто з вірою співає Тобі, Діво, і прославляє незбагненні родини Твої.

І нині… Ти підступи напастей і напади пристрастей відганяєш, Діво; тому й співаємо Тобі по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Істинною Богородицею Тебе сповідаємо, врятовані Тобою, Діво чиста, з безтілесними чинами Тебе величаємо.

Пресвятая Богородице, спаси нас.

Від потоку сліз моїх не відвернися, Діво, що на кожному обличчі кожну сльозу утираєш, Христа породивши. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Серце моє сповни радістю, Діво, що радістю переповнена, а гріховну тугу знищ у мені. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Пристановищем і заступницею будь тим, хто до Тебе вдається, Діво, стіною непорушною, затишком, покровою і радістю.

Слава… Світла Твого промінням осяй, Діво, морок незнання розвіюючи тим, хто Тебе Богородицею православно сповідає.

І нині… Зціли, Діво, упокореного лютуванням немочей, нездоров’я у здоров’я перетворюючи.

Молитва

Царице моя Преблагая, надіє моя, Богородице, заступнице сиріт і подорожніх пристановище, скорботних радосте, ображених покровителько; бачачи мою біду, бачачи мою скорботу, поможи мені, як немічному, покермуй мною, як подорожнім; образу мою знаючи — розріши її, як бажаєш. Бо не маю іншої помочі, окрім Тебе, ані іншої заступниці, ані благої утішительниці; лише Тебе, о Богомати, що збереже й покриє мене повіки віків. Амінь.

Скачати канон молебний до Пресвятої Богородиці у PDF форматі можливо тут.