Звернення до православних братів і сестер у вірі, які перебувають у єдності з Московським Патріархом

Улюблені брати і сестри!

У ці складні та важкі для України часи ми звертаємось до наших братів по вірі, які перебувають у єдності з Російською Православною Церквою.

Високопреосвященніший митрополите Никодиме та високопреосвященніший митрополите Вісаріоне, отці та віруючі Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархом, ваші брати і сестри по вірі звертаються до вас з закликом єднання у молитві за нашу Богом бережену Україну. Ми вітаємо ваші звернення про припинення поминання патріарха Російського. Проте цих кроків не достатньо, адже ваші очільники в Києві продовжують молитовне єднання з загарбниками та окупантами. А ваш предстоятель Патріарх Кирил благословляє убивство українців.

Сьогодні все українське суспільство об’єдналось у боротьбі з російським агресором і люди незалежно від політичних вподобань чи особистих поглядів стали на захист нашої могутньої держави. Уся країна від великого до малого бореться з російською агресією.

Усі українці незалежно від віросповідання взивають до Господа в молитві за мир та перемогу над агресором.

І лише Православна Церква залишається розділеною. У ці часи війни ми повинні стати для людей прикладом істинної братської любові во Христі, адже Господь сказав: «тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою»(Ін. 13: 35).

Улюблені брати та сестри у вірі, у нас з вами славетна спільна історія від часів проповіді апостола Андрія та історичної Київської митрополії до сьогодні. Нас розділяє лише віра у “канонічність” Москви. Сьогодні російські окупанти намагаються узурпувати поняття «православний» та прив’язати його виключно до себе. Проте це поняття не обмежене кордоном чи релігійним центром.

Ми закликаємо Вас до єдності навколо єдиного престолу Київського в лоні Святійшої Церкви України, яка перебуває в єдності з Вселенським Православ’ям, встановленим апостолом Андрієм та утвердженим Господом нашим Ісусом Христом.

Досить розмов та діалогів, пора діяти в ім’я Церкви Христової та єдності православних українців.

У ці дні Великого посту ми повинні стати до молитовного подвигу заради боротьби та збереження України та істини, а ми знаємо, що істина – є Христос : «Я є ШляхІстина й Життя»(Ін. 14: 6).

Будьмо вірні заповідям Господа та молімось до Всемилостивого Бога за єдиним престолом для єдності  та перемоги України. Взиваймо до Спасителя нашого у молитві, щоб не зароджувалась у нас ненависть і злоба, але нехай буде любов і мир. Пам’ятаймо, що ми відстоюємо істину, а Церква Христова є стовп і утвердження істини (1 Тим. 3: 15).

+ Паїсій

єпископ Житомирський і Овруцький