У кафедральному соборі м. Житомира відбувся концерт духовної музики

12 червня 2018 року з благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія у головному приділі Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира відбувся концерт духовної музики вихованців Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка.

У заході взяв участь єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у супроводі секретаря Житомирської єпархії протоієрея Павла Ядчишина, настоятеля Свято-Михайлівського кафедрального собору протоієрея Богдана Бойка.

На концерті духовної музики були присутні директор Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка, заслужений працівник культури України Покропивний Микола Петрович, виконуючий обов’язки начальника управління культури та туризму Житомирської ОДА Парфентієва Тетяна Миколаївна, представники інтелігенції міста та прихожани храму.

Після завершення заходу владика Паїсій поділився своїми враженнями про подію та зазначив: “Я погодився благословити складення іспиту хору в храмі не сумніваючись. Чому? Тому що я розумію, що проспівати такі піснеспіви у залі і проспівати такі піснеспіви у храмі є великою різницею. Адже храм наповнює молитовністю, настроєм, людина стоїть і зосереджується, як на молитві. Слухаючи піснеспів духовний в інших закладах, ми б, звичайно, уважно слухали, але не надавали б йому такого значення. Тому я не вагаючись погодився і сподіваюся ми започаткуємо таку гарну традицію, де будуть проходити такі піснеспіви у нашому храмі”.

Вихованці навчального закладу виконали духовні піснеспіви в рамках відкритого державного комплексного кваліфікаційного екзамену за спеціальністю «Народне пісенне мистецтво (хоровий спів)».

Це лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, володарі Гран-прі І Всеукраїнського конкурсу юніорів вокально-хорового мистецтва пам’яті Анатолія Авдієвського – жіночий хор коледжу. Художні керівники – Тетяна Гордєєва. Концертмейстер – Ірина Демакіна.

Прес-служба Житомирської єпархії

Фото: диякон Володимир Бойко

Відео: прес-служба Свято-Михайлівського

кафедрального собору м. Житомира