Преосвященніший єпископ Паїсій очолив Пасхальні богослужіння

У неділю, 16 квітня 2017 року, Свята Православна Церква радісно святкує Світле Христове Воскресіння. До цього свята віряни готували себе Великим постом. 

З нагоди свята в ніч з суботи на неділю Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив урочисті Пасхальні богослужіння (Полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого) у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

У суботу ввечері, о 23.15, до Михайлівського кафедрального собору привезли Благодатний вогонь, що обідньої пори зійшов у Святому Граді Єрусалимі. Зустрічали Святе сяйво владика Паїсій разом з настоятелем собору і духовенством.  Дуже швидко віряни наповнили увесь храм Благодатним Пасхальним сяйвом.

Під час Великоднього богослужіння Преосвященнішому єпископу Паїсію співслужили настоятель храму протоієрей Богдан Бойко, секретар Житомирської єпархії протоієрей Павло Ядчишин та клірики кафедрального собору.

Своїм співом урочисті богослужіння прикрасили: Архієрейський хор під керівництвом регента Євгенія Шестакова, кліросний хор Свято-Михайлівського кафедрального собору під керівництвом регента Олега Солопійчука та хор кліриків собору під керівництвом протоієрея Василя Загнибіди.

Незадовго до опівночі єпископ Паїсій із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна рання і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!Воістину Воскрес!».

Далі вже у храмі рання продовжилась Великодним каноном. Під час ранньої клірик кафедрального собору диякон Василь Солонинка прочитав Огласительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після завершення ранньої, богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною Літургією святителя Іоана Золотоустого. Під час Літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами. Єпископ Паїсій почав читання слов’янською, а далі священнослужителі продовжили читання українською, грецькою, латинською, португальською, грецькою та іншими мовами. Після прочитання Євангелій владика Паїсій прочитав Пасхальне послання Святійшого Патріарха Київського і всієї-Руси-України Філарета.

Велика кількість вірян сподобилась до Причастя Святих Христових Таїн.

Богослужіння завершилося освяченням артосів, а також пасок і великодніх приношень.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії