Очільник єпархії звершив читання Великого покаянного канону Андрія Критського

1 квітня 2020 року, у середу п’ятого тижня Великого посту ввечері, під час утреньої, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, звершив читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

За богослужінням владиці співслужили настоятель храму митрофорний протоієрей Богдан Бойко та священнослужителі кафедрального собору.

https://www.facebook.com/smk.sobor.zt/videos/2087393604739090/

Довідка

Утреня з Великим каноном звершується в середу ввечері.

Це богослужіння надзвичайно зворушливе і водночас дуже тривале. Близько 250 тропарів міститься в каноні (звичайний канон утрені значно коротший).

Крім цього, за утренею, поділене на дві частини, читається житіє преподобної Марії Єгипетської. Тому, інша назва цього богослужіння – Маріїне стояння.

Чому саме це житіє? Тому що преподобна явила в житті своєму як безодню гріховного падіння, так і висоту святості. Приклад преподобної надзвичайно багатогранний. ЇЇ житіє нагадує про особливу небезпеку блудних гріхів. Окрім того, тут можна побачити заклик до подвигів у справі покаяння. Преподобна Марія докладала надзвичайних зусиль для того, щоб позбутися гріхів і пристрастей.

Це також і приклад того, що, за молитвами Пресвятої Богородиці, Бог ніколи не відкидає грішника, який кається.

Прес-служба Житомирсько-Овруцької єпархії