ОЧІЛЬНИК ЄПАРХІЇ ВЗЯВ УЧАСТЬ У СВЯТКОВОМУ БОГОСЛУЖІННІ З НАГОДИ ПРЕСТОЛЬНОГО СВЯТА ГОЛОВНОГО ХРАМУ ГУРБИНСЬКОГО МОНАСТИРЯ. ВШАНУВАННЯ 79-ОЇ РІЧНИЦІ БОЮ ПІД ГУРБАМИ

18 квітня 2023 року, на третій день Світлого Христового Воскресіння, відбулося вшанування 79-ої річниці бою під Гурбами – масштабної битви українських повстанців із окупаційними військами НКВС а також відзначалось і Престольне свято головного, Свято-Воскресенського храму, Гурбинської обителі.

На запрошення Cвященноархімандрита Гурбинського монастиря, митрополита Рівненського і Острозького Іларіона та намісника Гурбинської обителі, архимандрита Онуфрія (Ляди), єпископ Житомирський і Овруцький співслужив запрошеним архієреям та духовенству за Божественною літургією в Свято-Воскресенському монастирі на повстанських могилах в урочищі Гурби.

За літургією митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію, який очолив святкове богослужіння, співслужили: митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Володимирський і Ново-Волинський Матфей, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, намісник Гурбинської обителі архімандрит Онуфрій (Ляда) та запрошене духовенство Рівненської, Львівської та інших єпархій.

По завершенні Божественної літургії, поблизу Пантеону Слави Героїв Гурбинського бою, було відслужено панахиду пасхальним чином за загиблими повстанцями та полеглими Героями, які віддали своє життя за волю та незалежність України у війні, яка триває із російським окупантом.

Завершилися заходи хвилиною мовчання та покладанням квітів від духовенства та представників влади і громадськості.