Богослужіння у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

У п’ятницю, 7 квітня 2017 року, Преосвященнійший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій  у Михайлівському кафедральному соборі Житомира очолив Божественну Літургію святого отця нашого Іоана Золотоустого.

В цей день Православна Церква відзначає велике свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, коли архангел Гавриїл звістив Діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого – Ісуса Христа.

Після того ж, як Марію заручив 82-річний Йосиф, до неї з’явився архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш Сина і назвеш Його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, батька Його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству Його не буде кінця». Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього осінить тебе, – тим-то й Святе, що народиться, назветься – Син Божий. У Бога нема неможливого». І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені за твоїм словом».

Святкування Благовіщення було встановлене Церквою у IV ст. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва Христового. Через велике значення цього дня церковне святкування Благовіщення не скасовується навіть тоді, коли свято припадає на Великдень. У цей день Церква послаблює піст, дозволивши вірним вживати на трапезі рибу, вино, олію.

Напередодні свята, у четвер ввечері, 6 квітня 2017 року,  архіпастир Житомирщини відслужив Всенічне бдіння у Михайлівському кафедральному соборі. За вечірнім богослужінням була звершена літія, під час якої відбулося благословення хлібів, вина, пшениці та єлею. Під час полієлею єпископ Паїсій помазував віруючих освяченим єлеєм.

У день свята зранку Преосвященнійший єпископ Паїсій у Михайлівському кафедральному соборі очолив Божественну Літургію святого отця нашого Іоана Золотоустого,яка згідно з церковним уставом, розпочинається з вечірньої. Владиці співслужив секретар Житомирської єпархії ієрей Павло Ядчишин та духовенство кафедрального собору.

Після потрійної ектенії владика Паїсій помолився за звільнення українських земель та встановлення справедливого миру.

На завершення святкової Євхаристії єпископ Паїсій разом з духовенством та вірянами відслужили молебень до Пресвятої Богородиці.

Вітаємо причасників з прийняттям Святих Христових Тайн! Усіх православних християн вітаємо зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці!

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.