Архієрей Житомирщини вшанував загиблих воїнів в урочищі “Гурби”

Щороку на третій день Великодня в урочищі «Гурби» на півдні Здолбунівського району Рівненської області українці вшановують Героїв бою під Гурбами — масштабної битви українських повстанців із військами НКВС, яка відбулась тут з 21 по 25 квітня 1944 року.

Цього року разом із відважними бійцями Української Повстанської Армії також вшанували і новітніх Героїв – воїнів «Небесної Сотні», а також тих, хто відав своє життя захищаючи Незалежність України під час воєнних дій на Сході нашої Держави.

У вівторок, 18 квітня 2017 року, Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький співслужив архієпископу Рівненському і Острозькому Іларіону, який очолив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря. Також владиці співслужили заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ Київського Патріархату, настоятель Свято-Георгіївського ставропігійного храму м. Житомира архімандрит Кіріон (Інасарідзе); намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда); намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах ігумен Софроній (Бордюк), численне духовенство Рівненської єпархії.

По завершенні Літургії, поблизу Пантеону Слави Героїв Гурбинського бою, було відслужено панахиду за загиблими повстанцями та сучасними Героями – військовослужбовцями і добровольцями, які віддали своє життя за Україну. Після молитви усі присутні поклали до Пантеону Слави квіти пам’яті.

Вічна пам’ять Героям України! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Прес-служба Житомирської єпархії