Очільник єпархії співслужив Предстоятелю

12 жовтня 2019 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, на запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона прибув на Рівненщину.

У ці дні до Рівненської області з Першосвятительським візитом прибув Блаженнійший Митрополит Киіївський і всієї України Епіфаній.

Предстоятель під час свого архіпастирського візиту на Рівненщину звершив освячення місця під будівництво храму-каплиці на честь Пресвятої Богородиці у м. Вараш на прилеглій до Рівненської АЕС території.

Його Блаженству співслужили архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та місцеве духовенство.

Під час освячення також молилося керівництво Рівненської атомної електростанції, представники місцевої влади та інші віряни.

Після освячення Предстоятель звернувся з першосвятительським словом, в якому звернув увагу присутніх на те, що храм будується в історичний час.

«Новий храм покликаний в цьому місці об‘єднати християн навколо тих цінностей, які всі ми проповідуємо. Ми закладаємо цей храм в справді історичний рік і ця подія увійде в історію не тільки міста Вараша, і не тільки в історію цього славного підприємства – Рівненської атомної електростанції. Цей рік для нашої Церкви і України є справді історичним, тому що наша Церква отримала довгоочікуваний Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію Української Православної Церкви. Сьогоднішній день також є історичним, адже щойно завершилося засідання надзвичайного архієрейського Собору Елладської Православної Церкви, яка засвідчила і визнала автокефалію нашої помісної Української Православної Церкви», – сказав Митрополит Епіфаній.

«Треба бути вдячними Богові за всі ті благодіяння, які Він звершує в нашому житті. І сьогодні закладання храму також є свідченням милості Божої до кожного із нас, бо ми пам‘ятаємо про інші часи, коли храми руйнувалися. Зараз ми живемо в справді благоприємний час, коли ми можемо закладати храми, вільно будувати та збиратися в них», – додав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель побажав всім опіки Божої Матері, Її захисту від усього злого та допомоги Божої в розбудові української держави й Церкви.

«Нехай Господь укріплює всіх, хто буде долучатися до побудови цього храму, а всім вам, керівництву атомної електростанції та всім, хто тут працює, бажаю, щоби Божа Мати завжди покривала усіх нас Своїм невидимим омофором та відганяла все те зле, що може траплятися на нашому шляху. Якщо ми з Богом і під покровом Божої Матері, то ми цей шлях та перешкоди здолаємо і разом надалі будемо радіти спільним успіхам у розбудові нашої незалежної української держави, в якій ми маємо розбудовувати вже свою визнану помісну Українську Православну Церкву. Церква є тією духовною основою, завдяки якій ми зможемо збудувати ту країну, про яку ми всі з вами мріємо – сильну, демократичну, європейську державу. Нехай Господь в цьому допомагає нам», – сказав Предстоятель.

Після освячення Його Блаженство вперше відвідав Рівненську атомну електростанцію, високотехнологічне підприємство на якому трудиться вісім тисяч працівників.

Зв матеріалами Київської Митрополії