Очільник єпархії співслужив Патріарху у день пам’яті священномученика Макарія

14 травня 2018 року Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському кафедральному соборі столиці. Також цього дня повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначає 52-гу річницю служіння Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі. За всю понад тисячолітню історію Української Церкви – це найдовший період неперервного служіння на Київському престолі.

З нагоди свята, 13-14 травня 2018 року Предстоятель Київського Патріархату очолив у Володимирському кафедральному соборі м. Києва урочисті богослужіння.

13 травня, напередодні дня пам’яті священномученика Макарія, Святійший Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння.

Його Святості за богослужінням співслужив собор архієреїв Української Православної Церкви Київського Патріархату з України та закордону, численне духовенство міста Києва, Київської та інших єпархій, які прибули до столиці, серед яких єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета служіння літії очолив Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

На полієлеї урочисто і піднесено звучали слова величання на честь святителя Макарія. Після полієлею Патріарх Філарет біля нетлінних мощей священномученика Макарія помазував духовенство і парафіян благословенним єлеєм.

14 травня 2018 року, у самий день свята, Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі, у якій взяв участь керуючий Житомирською єпархією єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та сонм архієреїв та духовенства.

Разом з парафіянами за богослужінням молилися викладачі і студенти Київської православної богословської академії та Рівненської духовної семінарії.

На запричасному проповідь про життя у Христі і мученицьку кончину святого Макарія виголосив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Після закінчення Літургії Предстоятель очолив молебень до священномученика Макарія, перед його нетлінними і чудотворними мощами. Потім, під багаторазовий спів величання святому Макарію, Патріарх, архієреї, духовенство та парафіяни благоговійно приклалися до мощей священномученика.

Первосвятитель привітав усіх присутніх зі святом:

“Ваші преосвящентва, всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом на честь святого священномученкиа Макарія, митрополита Київського. Священномученик Макарій, як ви сьогодні чули з проповіді архієпископа Євстратія, життя своє віддав за свою паству, тому що вважав, що треба йому, як митрополиту Київському, виконувати свої пастирські обов’язки. А це означає, що кожна людина, християнин, повинен виконувати свої обов’язки. Так вчить нас своїм житієм святий священномученик Макарій. І не боятись смерті, як не боявся смерті і святий священномученик Макарій, тому що смерті не існує для людини, яка прийшла у цей світ. Господь подолав смерть і тому смерті не треба боятись. І воїни наші, які захищають нашу землю, теж смерті не бояться, а любов свою до своєї рідної землі виявляють. Тому і священномученик Макарій буде для нашого життя прикладом віри, і ті воїни, які віддають своє життя за нашу державу і за нашу українську землю. По молитвах святого Макарія нехай Господь і нам дарує вічне блаженне життя” – сказав Патріарх.

Урочисте богослужіння завершилося уставним многоліттям.

За матеріалами Прес-центр Київської Патріархії

та vidomosti.kiev.ua