Архіпастир співслужив Предстоятелю на Хмельниччині

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 29 грудня 2019 року під час свого архіпастирського візиту до Хмельницької єпархїі освятив храм на честь Пресвятої Трійці у м. Полонне та очолив в ньому першу Божественну літургію.

На запрошення митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подьського Антонія на освячення храму прибув і єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Очільник Житомирсько-Овруцької єпархі спвіслужив за святковим богослужінням Предстоятелю Церкви.

У молитві з Мирополитом Епіфанієм також взяли участь митрополит Львівський Макарій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Хмельницький і Кам‘янець-Подільський Антоній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, Полонський благочинний, настоятель храму протоієрей Андрій Моравський та місцеве духовенство.

Наприкінці літургії Його Блаженство звернувся до вірян з першосвятительським словом та привітав громаду з освяченням престолу й храму.

«Чому ми із вами будуємо храми? Найперше, спонукані нашою вірою, адже, зокрема, і в такий спосіб ми її проявляємо. По-друге, як вияв великої вдячності Богові за всі ті благодіяння, які Він звершує у нашому житті. По-третє, храм є особливим та унікальним місцем, де ми з вами наповнюємося невидимою Божественною благодаттю. Бо саме у храмі людина духовно народжується у Таїнстві Хрещення та оновлюється у інших таїнствах», – сказав Предстоятель.

Митрополит Епіфаній подякував усім, хто доклав зусиль до будівництва храму й за відродження духовності в Україні, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо нагородив меценатів Олександра Дігтярука, Романа Мацолу, Валентина Шевитовського, Павла Тарасюка, Володимира та Наталію Тарабан, Валерія Криворушкіна орденами святителя і чудотворця Миколая. Також Його Блаженство відзначив благодійників Благословенними грамотами.

Митрополит Антоній від імені громади та від себе особисто висловив вдячність Предстоятелю за архіпастирський візит і за освячення цього Божого дому.

За матеріалами прес-служби Київської Митрополії