Звернення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія та Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Дорогі брати і сестри!

Наближаються одні з найголовніших та найулюбленіших, традиційно родинних для нас усіх свят – Різдво Христове та Новий рік! Для кожною це й особливо світлі дні, сповнені віри, любові, родинного тепла та нових сполівань. І усіх нас таких різних – зараз об’єднує надія на добрі зміни та світле майбутнє – без важких випробувань, пожеж, життєвих тратедій та природніх катастроф.

Та у першу чергу хочеться побажати кожному, аби новорічну ніч та усі зимові свята ви провели без пригод. Пам’ятайте, Що передумовою гарних свят є безпека!

Феєрверки, петарди, електрогірлянди, свічки – все це безумовно традиційна святкова агрибутика, яка створює у ці дні особливу різдвяну та новорічну атмосферу. Однак святковий настрій може бути зіпсований лише при одній невірній дії, безпечності по відношенню до вогню, електропрштадів та піротехнічних виробів.

Спільно обуєднавши з рятувальниками зусилля, Церква у Ці дні закликає мешканців області убезпечити себе і своїх близьких від неочікуваних травмувань, пожеж та їх сумних наслідків. А трагічні випадки, на жаль, трапляються кожної зими – і через необережне поводження з вогнем у побуті, куріння у помешканні, і через несправне пічне опалення.

Прикрі випадки сталися торік напередодні Нового року, коли при спробі запустити салютну установку у Ємільчинському районі та у Житомирі важко травмувапися двоє чоловіків. Вони нахилилися над піротехнічними виробами при спробі з’ясувати, чому не спрацьовує установка. За таких необдуманих дій травми інколи виявляються несумісними з життям. Тому важливо пам`ятати, що дуже ризиковано брати до рук неспрацьовану піроітрашку (петарду, феєрверк) – це може призвести до опіків та каліцтва.

Радимо краще взагалі утриматися від придбання та використання піротехнічних виробів. Так ви подбаєте не лише про себе, а й забезпечите спокій Вашим ближнім та оточуючим Вас людям, наприклад жінкам при надії, людям похилого віку, які у Ці дні зазнають найбільше стресу від гучних святкових розваг.

Звертаємося окремо і до батьків з проханням не дозволяти дітям самостійно купувати і використовувати вибухонебезпечні забавки, запалювати бенгальські вогні та вмикати електрогірлянди й побутові прилади! А у період канікул подбайте, щоб діти не перебували біля водойм без супроводу дорослих.

У ці радісні дні огорніть турботою своїх ближніх, поділіться з ними святковим настроєм та чудовою звісткою про те, що Ісус Христос народився!

Нехай у кожну домівку прийде мир, злагода, любов і родинне тепло.

Керуючий Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України єпископ Житомирський і Овруцькоий Паїсій

Начальник управління Державної служба України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Ігор Нікітчук