У Свято-Михайлівському кафедральному соборі вшанували ікону Богородиці “Троєручиця”

11 липня 2018 року Православна Церква вшановує ікону Божої Матері “Троєручиця”. Список чудотворного образу зберігається у Хресто-Воздвиженському приділі Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира.

З благословення єпископа Житмирського і Овруцького Паїсія, день у головному  храмі Житомирської єпархії відбулась Божественна літургія. Після богослужіння духовенство кафедрального собору з віруючими звершили хресний хід навколо храму з чудоврною іконою Богородиці та молебень до заступниці роду християнського.

Довідка:

Історія цього образу пов’язана із видатним святим Православної Церкви – преподобним Іоаном Дамаскіном. Як відомо, у VIII столітті, під час переслідувань православних від іконоборців, було зведено наклеп на видатного захисника іконошанування. Через наклеп йому було відсічено кисть правої руки. Випросивши її у мучителів, преподобний прибіг до ікони Богородиці, приклав кисть до руки, оперезавши полотном, та у молитві знепритомнів. Коли ж прийшов до тями, то побачив, що Господь сотворив по молитвах Своєї Матері диво – рука знову була цілою. Ця ікона дарує зцілення і сьогодні багатьом віруючим за їхніми молитвами. Є маленька часточка благодаті і у нас в Житомирі, адже список цієї чудотворної ікони знаходиться у нашому Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Віруючі щодня мають змогу молитися до Пресвятої Богородиці та просити у неї заступництва перед Господом за нас грішних. 

Прес-служба Житомирської єпархії