У м. Овручі відзначили 1030-ту річницю Хрещення Київської Русі

29  липня 2018 року, у дев’яту неділю після П’ятидесятниці, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій  черговий раз відвідав своє друге кафедральне місто – Овруч. У цей день у древньому місті відзначали 1030-ту річну хрещення Київської Русі.

Під час візиту владику супроводжували благочинний Овруцького району, настоятель парафії Преподобномученика Макарія Овруцького м. Овруча ієрей Олександр Дячук, клірики Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Василь Загнибіда, ієрей Валерій Кушнір, ієрей Іоан Сопронюк, диякон Василь Солонинка та намісник монастиря преподобного Паїсія Величковського смт. Хорошева ієромонах Трофим.

На початку візиту архіпастир прибув до тимчасового приміщення храму Преподобномученика Макарія Овруцького, де владику зустріли настоятель храму ієрей Олександр Дячук з місцевою громадою. Прибувши до храму, єпископ Паїсій поспілкувався з паствою. З нагоди річниці свята Хрещення Київської держави та з благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія у храмі перебували частинка Чесного Хреста Господнього, часточки мощей святителів Миколая Мир Лікійських чудотворця, Луки Кримського, Діонісія Коринфського, Федосія Чернігівського, великомученика Пантелеймона Цілителя, преподобного Амфілохія Почаївського, преподобних Києво-Печерських, до яких з молитвою могли приступати вірні.

Від приміщення храму архіпастир з духовенством та віруючими хресним ходом вирушили до пам’ятника Тарасу Шевченку, що знаходиться на центральній площі м. Овруча. Там відбувся святковий молебень, присвячений 1030-й річниці хрещення Київської Русі.  Під час молебню підносились прохання за Святішого Патріарха Варфоломія, Президента України, Верховну Раду та за успіх процесу визнання Української Православної Церкви.

Після молитви владика Паїсій звернувся до присутніх з архіпастирським словом. У своїй проповіді очільник Житомирської єпархії розповів про значення події Хрещення Київської Русі для нашої держави. Також архіпастир торкнувся питання надання Томосу про автокефалію Української Церкви та зазначив, що ця подія так само, як і Хрещення Київської Русі, є епохальною для нашого народу.

У святкових заходах взяли участь представники державної влади – Голова Овруцької райдержадміністрації Дивинський Юрій Сергійович, міський голова м. Овруча Коруд Іван Ярославович, які теж привітали жителів міста з річницею Хрещення Київської Русі.

Від пам’ятника Тарасу Шевченку учасники святкових заходів хресним ходом вирушили до місця побудови українського храму у м. Овручі, яке освятив владика Паїсій у цьому році. Тут архіпастир з духовенством звершили молитву за успішний початок справи і владика окропив присутніх освяченою водою.

На завершення візиту міський голова Коруд Іван Ярославович подякував єпископу Паїсію за візит і його постійну турботу про віруючих м. Овруча та зазначив, що місцева громада завжди рада приймати архіпастиря Житомирщини у древньому місті.

Прес-служба Житомирської єпархії