РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященнішого єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Житомирської єпархії Православної Церкви України

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Сьогодні знову весь світ охоплює велика радість Різдва Христового. Вона переповнює все: небо і землю, людей і безтілесних ангелів. Бо Милосердний Бог святом народження Свого Єдинородного Сина благословляє на новий рік Своєї благості, продовжуючи цьому світові віку. Тому ми, свідомі цього великого Божого дару, разом з хорами ангельськими викликуємо: «Ой, радуйся земле, Син Божий народився!» І дійсно радіє вся земля, радіє людство і вся вселенна, бо Син Божий «ради нас, людей, воплотився від Духа Святого і Марії Діви і став Людиною», тобто через втілення Сина Божого обожнюється людська природа.

Втілений Бог – це новий Адам, який знищує облуду диявольську. У раю підступний змій за порушення заповіді Божої обіцяв людині зрівнятися з Богом. Він сказав жінці: «Ви не помрете, коли скуштуєте забороненого плоду. Навпаки, коли  будете з нього їсти, ваші очі відкриються  і ви станете, немов боги, знаючи добро і зло».

Але вийшло навпаки. Адам втратив рай і замість володіння життям став рабом смерті. І всі решта ми, люди, – його нащадки – за законом єства розділили цю втрату і впали в те ж рабство. Та народжується новий Адам – і людство через Христа повертається до незабрудненого джерела вічного життя.

Отже, Різдво Христове є святом безмежної радості тому, що воно відновлює те, що, здавалося, було безнадійно втраченим. І неодноразово історія людства свідчила про цю втрату. Народження Месії осяяло весь світ. І для цього світла нема ні земних меж, ні національних обмежень. Навіть родовідна книга Христа, яку наводять Євангелисти і яка читається в цей день, яскраво свідчить, що народжений Христос – Месія всього людства. Це все говорить про те, що Бог, втілюючись, приймає ту саму грішну людську природу, носіями якої є ми всі.

Отож радіймо і торжествуймо сьогодні, в день пресвітлого Народження Христового! Бог народився у плоті і вже нема жодного обмеження. Кожна людина в міру своєї можливості може прилучитися до новонародженого Месії і стати новим творінням.

Тому не будемо гаяти часу, а шукаймо всі можливості, щоб прислужитися цьому Божественному Немовляті. А для цього потрібно якомога більше звершувати справи милосердя, проявити турботу про ближніх. Тільки так діючи, ми дійсно знайдемо Христа, і ще тут, на землі, у своїх серцях почнемо відтворювати той рай, який для нас відновлений народженням Месії.

У цей світлий день Різдва Христового вітаю всіх Вас – всечесних пастирів, дияконство, чернецтво, всіх боголюбивих і набожних християн та всіх жителів Житомирщини. Нехай новонароджений Спаситель зробить добрішими наші серця. Нехай Світло Різдвяної зорі освітить усі потаємні куточки нашої душі, щоб для зла там не знаходилося місця. І нехай тільки Добро править у ці Різдвяні дні, щоб наше земне славлення Христа Спасителя зливалося у величну гармонію з ангельським оспівуванням народженого Месії.

Також дякуємо Богу за ту велику ласку по відношенню до нас, українців, тому що перед цим величним святом наш народ отримав довгоочікувану радість – єдину Помісну Українську Православну Церкву. Тому щиро вітаю нас усіх, дорогі брати та сестри, з цією великою історичною подією. Нехай народжений Спаситель світу благословить нас на подальшу працю у розбудові та зміцнені нашої Православної Церкви України, а через Церкву нехай укріпиться і процвітає наша держава – Україна.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

+ ПАЇСІЙ,

           Єпископ Житомирський і Овруцький

    Різдво Христове                              

     2018/2019 р.,               

     м. Житомир