Богослужіння у суботу акафістну. Похвала Пресвятої Богородиці

У суботу п’ятої седмиці Великого посту, 1 квітня 2017 року, Свята Православна Церква у молитвах та урочистих піснеспівах вшановує Пресвяту Богородицю.

Святкування Пресвятій Богородиці з читанням Акафісту – особливого похвального молебного співу, під час якого не можна сідати (з грецьк. акафіст – несідальний), – встановлене в IX столітті в подяку за неодноразове позбавлення Константинополя від нашестя ворогів (аварів у 626, персів — у 677, арабів — у 717 роках), звершене завдяки заступництву Пресвятої Діви Марії.

Цього дня Преосвященнійший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію святого отця нашого Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира. Владиці співслужили секретар Житомирської єпархії ієрей Павло Ядчишин, ієрей Василь Загнибіда, протодиякон Василь Татарин і диякон Василь Солонинка.

Напередодні, у п’ятницю ввечері, 31 березня 2017 року, архіпастир Житомирщини очолив утреню з читанням акафісту до Пресвятої Богородиці у Свято-Михайлівському кафедральному соборі.

Після потрійної ектенії єпископ Паїсій помолився за перемогу України у військовому протистоянні та справедливий мир на українських землях.

Після Літургії очільник Житомирської єпархії відслужив подячний молебень до Пресвятої Богородиці.

По завершенню богослужіння владика Паїсій звернувся до усіх присутніх з повчальним словом проповіді на тему історії винекнення та значення свята Похвали Пресвятої Богородиці.

Непереможній Воєводі — переможнії ми, звільнившись од бід, вдячні пісні возносимо Тобі, раби Твої, Богородице. А Ти, що маєш силу непереможну, від усяких бід визволи нас, що до Тебе взиваємо: Радуйся, Невісто Неневісная.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.