Архиєрейське богослужіння у неділю Хрестопоклонну

У третю неділю Великого посту, 19 березня 2017 року, уся повнота Православної Церкви молитовно вшановує Хрест Господній. Ця неділя називається Хрестопоклонною — від поклоніння Хресту і розіп’ятому на ньому Господу слави.

Цього дня, Преосвященнійший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію святителя Василя Великого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира. Владиці співслужили секретар Житомирської єпархії, ієрей Павло Ядчишин, ігумен Ієремія (Шекель), скитоначальник Свято-Михайлівського скита Манявського монастиря, ігумен Даниїл (Кудибин), ієрей Василь Загнибіда, протодиякон Василь Татарин і диякон Василь Солонинка.

Своїм співом урочисте богослужіння прикрасив Архиєрейський хор під керівництвом регента Євгенія Шестакова.

Перед початком Літургії владика Паїсій звершив чин освячення антимінсів.

Напередодні, у суботу ввечері, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира, єпископ Паїсій відслужив Всенічне бдіння у співслужінні соборного духовенства.

Після потрійної ектенії Преосвященнійший владика помолився за мир в Україні та звільнення від нашестя чужинців і ворогів.

По завершенні Літургії архіпастир Житомирщини звернувся до вірян з повчальним словом проповіді про Хрестопоклонну неділю Великого посту.

Закінчилось богослужіння чином поклоніння Хресту Господньому.

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.