Архиєрейське богослужіння у неділю 27-му після П’ятидесятниці у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира

У неділю 27-му після П’ятидесятниці, 10 грудня, Свята Мати-Церква за своїм богослужінням молитовно вшановує ікону Божої Матері “Знамення”, великомученика Якова Персянина (421), преподобного Палладія (VІ – VІІ), святителя Якова, єпископа Ростовського (1392), преподобних монахів 17 в Індії (ІV), преподобного Романа (V).

Ікона Божої Матері, іменована “Знамення”, зображає Пресвяту Богородицю, яка сидить і молитовно піднімає Свої руки; на грудях її, на тлі круглого щита (або сфери) – благословляюче Божественне Немовля – Спас-Еммануїл. Таке зображення Богоматері відноситься до числа найперших Її іконописних образів. В усипальниці святої Агнії у Римі є зображення Богоматері з розпростертими в молитві руками і з Немовлям, що сидить на Її колінах. Це зображення відноситься до IV століття. Крім того, відомий древній візантійський образ Богоматері “Нікопеї”, VI століття, де Пресвята Богородиця зображена сидячи на троні і тримає обома руками перед собою овальний щит з образом Спаса-Еммануїла. Ікони Божої Матері, відомі під ім’ям “Знамення”, з’явилися на Русі в XI – XII століттях, а називатися так стали після чудесного знамення від Новгородської ікони, що сталося в 1170 році.

Цього дня преосвященний єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира. Владиці співслужили настоятель собору протопресвітер Богдан Бойко і духовенство собору.

Після прочитання Святого Євангелія, архипастир звернувся до учасників богослужіння з повчальним словом проповіді.

Завершилось богослужіння подячним молебнем.

Більше фото на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Прес-служба Житомирської єпархії