У Житомирі відзначили 136 річницю з дня народження митрополита Іларіона(Огієнка)

14 січня 2018 року, виповнилось 136 років з дня народження видатного уродженця Житомирщини митрополита Іларіона (Огієнка).

Митрополит Іларіон (Іван Іванович Огієнко) – український вчений, митрополит Православної Церкви в Польщі (від 1944), Предспоятель Української Греко-Православної Церкви у Канаді. Огієнко доклав чимало зусиль для організації та розбудови українського національно-культурного та релігійного життя у Канаді, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог. Народився 14 січня 1882 року в м. Брусилові на Житомирщині. У Канаді професор Огієнко довершив справу свого життя – підготовку й друк повного перекладу Біблії українською мовою. 1948 року він подав текст Старого Завіту до Британського і Закордонного Біблійного Товариства на рецензування. В сучасному вигляді Біблія Огієнка побачила світ у Лондоні 1962 року накладом Об’єднаного Біблійного Товариства. Цього року україномовному перекладу Біблії Огієнка виповнюється 55 років. У Житомирі є вулиця Івана Огієнка (мікрорайон Польова), також діє ВУЗ який носить його ім’я та поруч із Свято-Михайлівським кафедральним собором стоїть його пам’ятник.

З нагоди чергової річниці з дня народження митрополита Іларіона, 15 січня 2018 року, у Житомирі відбулась зустрічі-реквіємі для вшануванню пам’яті цієї визначної особистості, у якій взяв участь єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владика звернувся до присутніх із архіпастирським словом та відзначив важливий внесок митрополита Іларіона у розвиток духовності нашої нації.

Захід відбувся перед пам’ятника митрополита, що розташований біля Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира.

У зустрічі-реквіємі взяли участь виконуюча обов’язки начальника управління культури Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва, головний спеціаліст управління культури Житомирської ОДА Олександр Пивоварський, скульптор Василь Фещенко, представники керівних органів міста та області, а також студенти місцевих вишів.

Завершився захід покладням квітів до пам’ятника митрополиту Іларіону.

 

Прес-служба Житомирської єпархії

Фото: Житомир.info