АНОНС: Свято входу Господнього у Єрусалим. Вербна неділя

Урочистий вхід Господній в Єрусалим відзначається Святою Православною Церквою в останню неділю перед світлим святом Пасхи. Це одне з великих свят і називається ще Вербною неділею, бо в цей день за всенічною богослужінням вірянам роздають освячене віття верби та інших рослин. У давнину із зеленими гілками зустрічали царів, які поверталися з урочистостями після перемоги над ворогами. І ми, християни, тримаючи в руках перші весняні зелені гілки, прославляємо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих і цього дня входив у Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим самим спасти нас від вічної смерті і від вічних мук. Зелені гілки служать для нас знаком перемоги Христа над смертю і нагадують нам про майбутнє воскресіння усіх нас з мертвих.

З нагоди свята Преосвященнійший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолить урочисті богослужіння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі за наступним розкладом:

  • у суботу, 8 квітня 2017 року, о 17.00 – Всенічне бдіння;
  • у неділю, 9 квітня 2017 року, о 10.00 – Божественна Літургія. Після Літургії освячення вербної лози;
  • у неділю, 9 квітня 2017 року, о 17.00 – Велика вечірня з акафістом Страстям Христовим.

Щиро запрошуємо житомирян та всіх гостей міста взяти участь в урочистих богослужіннях і в спільній молитві принести Богові подяку за Його милість та ласку до нас і за мир на нашій рідній землі.

 

Прес-служба Житомирської єпархії