АНОНС: Благовіщення Пресвятої Богородиці

Сьогодні спасіння нашого початок і від віку таїнства явлення: Син Божий стає Сином Діви, і Гавриїл благодать благовістить. Тому й ми з ним до Богородиці взиваємо: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою»

У п’ятницю, 7 квітня 2017 року, Православна Церква молитовно вшановує подію Благовіщення архангелом Гавриїлом Пресвятої Богородиці.

У науці про богослужіння, літургіці, читаємо: “Встановлення свята дійшло до нас з глибокої давнини. Відомо було святкування Благовіщення уже в III столітті (із Слова святого Григорія Чудотворця цього дня). У своїх бесідах святий Іоан Золотоустий, блажений Августин згадують торжество як давнє і відоме церковне свято. Протягом V – VIII століть під час єретичних вчень свято особливо було звеличене в Церкві. У V ст. Анатолій Константинопольський, у VII – Андрій Єрусалимський, у VIII – Іоан Дамаскин, а також і в ХVІІІ ст. Феофан, митрополит Нікейський, склали канони, якими нині Церква прославляє цю священну подію”.

З нагоди свята у всіх храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату відбудуться урочисті богослужіння. Преосвященнійший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолить богослужіння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира за наступним розкладом:

– ЧЕТВЕР, 17.00 – ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ;

– П’ЯТНИЦЯ, 10.00 – БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ;

– П’ЯТНИЦЯ, 17.00 – МАЛЕ ПОВЕЧІР’Я З АКАФІСТОМ ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.

Щиро запрошуємо усіх православних християн до спільної молитви та взяти участь в урочистих богослужіннях!

Прес-служба Житомирської єпархії